Aby sme mohli zlepšovať služby na www.humanet.sk, prispôsobovať reklamu a analyzovať návštevnosť, využívame cookies. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby. Kliknutím na tlačidlo OK alebo iný odkaz na webe udeľujete s uvedeným súhlas. Zmeniť to môžete kedykoľvek v nastavení vášho prehliadača. Viac info. OK
EN Mzdy a personalistika 041 / 286 15 15 Účtovníctvo 041 / 286 15 15 Podpora Videonávody Príručky Školenia Novinky

Kros – Humanet porovnanie

Ekonomické programy Kros sú najpredávanejším klasickým krabicovým ekonomickým systémom v segmente malých a stredných firiem na Slovensku. Ekonomický systém Humanet je zasa najrozšírenejším online ekonomickým programom v segmente malých a stredných firiem na Slovensku.

 

Funkčnosť

Klasické ekonomické programy, ako napríklad Kros, prešli už pomerne dlhú cestu. Je to už takmer 20 rokov od vzniku prvých Windows verzií, takže je samozrejmé, že vo svojich najnovších verziách ponúkajú množstvo funkcií.

Na druhej strane online ekonomické systémy, ako napríklad Humanet, sú pomerne nové. Ako prvý vznikol online mzdový program Humanet, ktorý používajú užívatelia už od roku 2007. V roku 2009 sa k nemu pridalo aj podvojné a v roku 2010 jednoduché účtovníctvo. Napriek oveľa kratšej existencii sa svojou funkčnosťou online ekonomický softvér Humanet vyrovná klasickým ekonomickým programom. Dokonca v prípade mzdového programu je na tom rozsahom funkčnosti Humanet ďalej ako ktorýkoľvek iný mzdový program na Slovensku v segmente malých a stredných firiem.

 

Rýchlosť spracovania

Z pohľadu rýchlosti spracovania sa môže zdať, že musia byť na tom lepšie klasické ekonomické programy, ako napríklad Kros. Je logické, že reakcia programu na stlačenie klávesnice, ak je program nainštalovaný na danom počítači, je rýchlejšia, ako keď program komunikuje cez internet.

Realita pri práci s online ekonomickým softvérom, akým je napríklad Humanet, je často prekvapujúca. Online systémy reagujú väčšinou rýchlejšie ako užívatelia očakávajú. Zároveň spracovanie miezd a účtovníctva nie je iba samotné zadávanie údajov. Spracovanie pozostáva aj z vytvárania tlačových zostáv, generovania exportov a ďalších prehľadov, kde generovanie týchto výstupov býva mnohokrát rýchlejšie práve v online ekonomickom systéme.

 

Bezpečnosť

Každého hneď napadne, že ak je online ekonomický program na internete, ako napríklad Humanet, tak to musí byť menej bezpečné ako používanie klasického ekonomického programu, akým je napríklad Kros.

Avšak paradoxne online ekonomické systémy sú bezpečnejšie ako klasický ekonomický program, ktorý je nainštalovaný na počítači účtovníčky s pripojením na internet. Vysoká bezpečnostná úroveň online ekonomického systému, akým je Humanet, je daná kvalitne zabezpečeným dátovým centrom monitorovaným nonstop kamerovým systémom, záložnými generátormi, pravidelným zálohovaním dát, prevádzkou cez zabezpečený protokol s kryptovaním prenášaných dát SSL certifikátom, možnosťou viacúrovňovej autentifikácie, emailovou notifikáciou, žurnálovaním dát a ďalšími technológiami.

 

Flexibilita

Online ekonomický systém, akým je Humanet, je dostupný prostredníctvom internetu. Vďaka tomu ho môžete používať kedykoľvek a kdekoľvek. Nemusíte si nikdy nič sťahovať a inštalovať. Máte istotu, že vždy pracujete s najnovšou verziou a aktuálnou legislatívou.

Neobmedzujete sa iba na operačný systém Windows. Môžete využívať aj Linux a Mac. Rovnako dobre máte online ekonomický systém Humanet dostupný aj vo svojom smartfóne a tablete.

Takúto úroveň flexibility Vám klasický ekonomický program, akým je napríklad Kros, nikdy neposkytne. Zároveň od Vás klasický ekonomický program vyžaduje vykonávať pravidelne jeho aktualizáciu a zálohovanie dát, takže okrem samotného spracovania miezd a účtovníctva na Vás kladie klasický ekonomický program ďalšie nároky.

 

Zhrnutie

Porovnanie možností klasického ekonomického softvéru, napríklad Kros, a online ekonomického systému, napríklad Humanet, je prehľadne znázornené v nasledujúcich tabuľkách.

Klasický ekonomický softvér
napríklad Kros
Online ekonomický softvér
napríklad Humanet
Vaše možnosti
Windows
Linux
Mac
Počítač
Tablet
Smartfón
Dostupnosť kedykoľvek
Dostupnosť odkiaľkoľvek
Neobmedzený počet súčasne pracujúcich užívateľov
Platíte iba za to, čo skutočne používate
Vaše starosti
Inštalácia programu
Sťahovanie aktualizácií
Inštalácia aktualizácií
Zálohovanie údajov
Prevádzka vlastného servera pre viac užívateľov