Aby sme mohli zlepšovať služby na www.humanet.sk, prispôsobovať reklamu a analyzovať návštevnosť, využívame cookies. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby. Kliknutím na tlačidlo OK alebo iný odkaz na webe udeľujete s uvedeným súhlas. Zmeniť to môžete kedykoľvek v nastavení vášho prehliadača. Viac info. OK
EN Mzdy a personalistika 041 / 286 15 15 Účtovníctvo 041 / 286 15 15 Podpora Videonávody Príručky Školenia Novinky

Zistenie rozdielu medzi účtom DPH (343) a hodnotou z Výkazu DPH

Ak hodnota účtu 343 v účtovníctve a hodnota DPH z Výkazu DPH nie sú rovnaké, znamená to, že pri účtovaní účtu DPH (343) nebol použitý aj kód DPH pre zaevidovanie rovnakej sumy aj do evidencie DPH. Účtovné predpisy, ktoré je potrebné upraviť, nájdete ľahko cez Denník - účtovné predpisy (voľba Denník / Denník (účtovné predpisy)), v ktorom si zvolíte obdobie (napr. štvrťrok alebo mesiac, za ktorý spracúvate Výkaz DPH), dáte vyfiltrovať jeden alebo viacero DPH účtov (343) a tlačidlom Načítať načítate všetky účtovné predpisy obsahujúce DPH účet za dané obdobie.

Online ekonomický software

Zadaním kľúčového slova PRAZDNE do filtra nad stĺpec Kód DPH a kliknutím na filter, alebo stlačením klávesy Enter, získate zoznam účtovných predpisov, ktoré majú zaúčtovaný účet DPH (343) a zároveň nemajú zadaný Kód DPH. Tieto predpisy následne stačí upraviť a zadať im správny Kód DPH.

Online ekonomický software


Späť na vyhľadávanie