Aby sme mohli zlepšovať služby na www.humanet.sk, prispôsobovať reklamu a analyzovať návštevnosť, využívame cookies. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby. Kliknutím na tlačidlo OK alebo iný odkaz na webe udeľujete s uvedeným súhlas. Zmeniť to môžete kedykoľvek v nastavení vášho prehliadača. Viac info. OK
EN Mzdy a personalistika 041 / 286 15 15 Účtovníctvo 041 / 286 15 15 Podpora Videonávody Príručky Školenia Novinky

Prednastavenie vybraných hodnôt v nových účtovných predpisoch

V systéme Humanet je preferované automatické zaúčtovanie predkontáciami, ale aj pri manuálnom vytváraní účtovných predpisov vám dokáže pomôcť pracovať čo najefektívnejšie. Na hlavičke dokladu si môžete prednastaviť hodnoty, ktoré systém Humanet automaticky vloží do každého nového, manuálne pridaného, účtovného predpisu. Prednastaviť môžete Dátum účtovného predpisu, Popis, Kurz cudzej meny a v banke aj Druh dokladu.

Online ekonomický software

Všetky spomenuté hodnoty nastavené v hlavičke dokladu sú automaticky predvyplnené v novom, manuálne pridanom, účtovnom predpise. Okrem týchto hodnôt prednastaví systém Humanet aj jednu stranu účtu. Účet sa prednastavuje podľa nastavenia číselného radu. Ak číselný rad neobsahuje prednastavený účet, použije systém Humanet všeobecný syntetický účet pre danú evidenciu. V evidencií Banka a Pokladňa mení stranu účtu podľa druhu dokladu (príjem/kredit na stranu MD a výdaj/debet na stranu D).

Online ekonomický software

Hodnoty Dátum účtovného predpisu, Popis a Kurz cudzej meny je možné aj hromadne vložiť do existujúcich účtovných predpisov pomocou ikony so šípkou smerujúcou k účtovným predpisom.

Online ekonomický software


Späť na vyhľadávanie