Aby sme mohli zlepšovať služby na www.humanet.sk, prispôsobovať reklamu a analyzovať návštevnosť, využívame cookies. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby. Kliknutím na tlačidlo OK alebo iný odkaz na webe udeľujete s uvedeným súhlas. Zmeniť to môžete kedykoľvek v nastavení vášho prehliadača. Viac info. OK
EN Mzdy a personalistika 041 / 286 15 15 Účtovníctvo 041 / 286 15 15 Podpora Videonávody Príručky Školenia Novinky

17.08.2018 / Ako získať informácie o svojom sociálnom poistení

Ako získať informácie o svojom sociálnom poistení

Informácia Sociálnej poisťovne

Poistenci Sociálnej poisťovne môžu jednoducho získať informácie o údajoch nemocenského poistenia, dôchodkového poistenia a poistenia v nezamestnanosti na webovej stránke Sociálnej poisťovne www.socpoist.sk v e-Službách Sociálnej poisťovne. Aby získali elektronický prístup k údajom zo svojho individuálneho účtu poistenca, stačí osobne navštíviť miestne príslušnú pobočku Sociálnej poisťovne. Po predložení občianskeho preukazu a podpísaní dohody o prístupe k elektronickým službám Sociálnej poisťovne poistenci dostanú bezplatne prístupovú kartu (tzv. GRID karta), ktorá im umožní získať pasívny prístup k Informácii o zmenách stavu individuálneho účtu poistenca. Ten obsahuje: identifikačné údaje poistenca; údaje o vzniku a zániku nemocenského poistenia (NP); dôchodkového poistenia (DP) a poistenia v nezamestnanosti (PvN); údaje o počte dní NP, DP a PvN; údaje o období prerušenia NP, DP a PvN; údaje o vymeriavacom základe na platenie poistného na NP, DP a PvN; údaje o tom, či bolo odvedené poistné; údaj o osobnom mzdovom bode, všeobecnom vymeriavacom základe a údaj o aktuálnej dôchodkovej hodnote.

Počet dní poistenia a vymeriavacie základy, z ktorých bolo platené poistné, priamo ovplyvňuje to, či poistenec získa nárok a zároveň v akej výške sa mu dávka vyráta – napr. nemocenské, materské, ošetrovné, dávka v nezamestnanosti, starobný dôchodok, predčasný starobný dôchodok, invalidný dôchodok, vdovský/vdovecký a sirotský dôchodok.

Údaje v individuálnom účte poistenca sa aktualizujú raz ročne.

Zdroj: Sociálna poisťovňa

Zaujala vás novinka? Podeľte sa o ňu s vašimi známymi.