Aby sme mohli zlepšovať služby na www.humanet.sk, prispôsobovať reklamu a analyzovať návštevnosť, využívame cookies. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby. Kliknutím na tlačidlo OK alebo iný odkaz na webe udeľujete s uvedeným súhlas. Zmeniť to môžete kedykoľvek v nastavení vášho prehliadača. Viac info. OK
EN Mzdy a personalistika 041 / 286 15 15 Účtovníctvo 041 / 286 15 15 Podpora Videonávody Príručky Školenia Novinky

12.09.2016 / Cena gastrolístkov sa zvýši

Cena gastrolístkov sa zvýši

Cena gastrolístkov sa zvýši

Dôvodom zvyšovania minimálnej sumy gastrolístka je zvyšovanie priemerných cien potravín a nealkoholických nápojov.

Vo výške stravného sa musí zohľadniť výraznejšie zvýšenie cien jedál v stravovacích zariadeniach.

Minimálna cena stravných lístkov je v súčasnosti 3,15€, po novom by sa hranica mala zvýšiť na 3,38€. Zatiaľ nie je stanovený presný dátum zmeny, ale platiť by mala od novembra, najneskôr od decembra.

Okrem ceny gastrolístkov sa zvyšuje aj suma stravného, na ktoré má zamestnanec nárok na služobnej ceste. Po novom by mala byť cena stravného pri služobnej ceste v trvaní od 5 do 12 hodín 4,50€, pri služobnej ceste od 12-18 hodín 6,70€ a nad 18 hodín 10,30€.

Naposledy bola zvýšená minimálna suma gastrolístkov v novembri 2014.

Zaujala vás novinka? Podeľte sa o ňu s vašimi známymi.