Aby sme mohli zlepšovať služby na www.humanet.sk, prispôsobovať reklamu a analyzovať návštevnosť, využívame cookies. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby. Kliknutím na tlačidlo OK alebo iný odkaz na webe udeľujete s uvedeným súhlas. Zmeniť to môžete kedykoľvek v nastavení vášho prehliadača. Viac info. OK
EN Mzdy a personalistika 041 / 286 15 15 Účtovníctvo 041 / 286 15 15 Podpora Videonávody Príručky Školenia Novinky

30.05.2018 / Dnes je deň daňovej slobody na Slovensku

Dnes je deň daňovej slobody na Slovensku

Oznámenie

Deň daňovej slobody je deň, ktorý reprezentuje daňové zaťaženie pracujúcich v ekonomike. Pomyselne rozdeľuje rok na dve časti. Na tú, dokedy pracujúci robia na štát a tú, odkedy už robia na seba.

V takejto podobe ide o zrozumiteľné vyjadrenie skutočných nákladov na chod štátu a pri medziročnom porovnaní poskytuje informáciu o tom, v akej miere štát prerozdeľuje hodnoty vytvorené v ekonomike.

Čím tento deň nastane skôr, tým je nižšie daňové zaťaženie a ľudia majú viac finančných prostriedkov pre vlastnú potrebu.

Tento rok pripadol Deň daňovej slobody na Slovensku na 30. mája 2018, to znamená, že pracujúci pracovali na odvod daní celých 151 dní. Je to však o 7 dní menej ako minulý rok.

Podľa informácií spoločnosti Deloitte, približne rovnako ako Slováci na tom sú aj Briti, Španieli a Estónci. Najviac dní budú dane pre štát odvádzať daňovníci v Luxembursku a vo Francúzsku, najmenej v Rumunsku a Bulharsku.

Zaujala vás novinka? Podeľte sa o ňu s vašimi známymi.