Aby sme mohli zlepšovať služby na www.humanet.sk, prispôsobovať reklamu a analyzovať návštevnosť, využívame cookies. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby. Kliknutím na tlačidlo OK alebo iný odkaz na webe udeľujete s uvedeným súhlas. Zmeniť to môžete kedykoľvek v nastavení vášho prehliadača. Viac info. OK
EN Mzdy a personalistika 041 / 286 15 15 Účtovníctvo 041 / 286 15 15 Podpora Videonávody Príručky Školenia Novinky

16.05.2014 / Minimálna mzda v EÚ

Minimálna mzda v EÚ

Zo všetkých štátov EÚ má 20 štátov stanovenú výšku minimálnej mzdy. K týmto krajinám sa od roku 2015 pridá aj Nemecko, kde by výška minimálnej mzdy mala byť 8,5 EUR na hodinu.

Výška minimálnej mzdy je stanovená zákonom a pomerne pravidelne sa zvyšuje. V minulom roku tvorili výnimku dve krajiny. V Grécku a Rumunsku minimálna mzda poklesla.

Minimálna mzda v EÚ

Konfederácia odborových zväzov požaduje, aby výška minimálnej mzdy na Slovensku stúpla z terajších 352 EUR na 400 EUR, čo je hranica chudoby stanovená Eurostatom (Štatistický úrad Európskeho spoločenstva).

Zaujala vás novinka? Podeľte sa o ňu s vašimi známymi.