Aby sme mohli zlepšovať služby na www.humanet.sk, prispôsobovať reklamu a analyzovať návštevnosť, využívame cookies. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby. Kliknutím na tlačidlo OK alebo iný odkaz na webe udeľujete s uvedeným súhlas. Zmeniť to môžete kedykoľvek v nastavení vášho prehliadača. Viac info. OK
EN Mzdy a personalistika 041 / 286 15 15 Účtovníctvo 041 / 286 15 15 Podpora Videonávody Príručky Školenia Novinky

11.09.2013 / Minimálna mzda na Slovensku a v ostatných štátoch EÚ

Minimálna mzda na Slovensku a v EÚ

Nasledujúci obrázok zobrazuje informácie o minimálnej mzde v jednotlivých krajinách EÚ a kandidátskych krajinách. Všetky sumy sú uvádzané v €.

Minimálna mzda

Tmavosivou farbou sú označené krajiny, kde nie je stanovená žiadna minimálna mzda. Patrí sem napríklad Dánsko, kde je najvyššia hrubá mzda spomedzi všetkých členských štátov EÚ.

Myslíte si, že sú v Dánsku také vysoké mzdy, pretože nemajú stanovenú žiadnu minimálnu mzdu? Alebo je to práve naopak, nemajú stanovenú minimálnu mzdu, pretože sú reálne mzdy vysoké a tak stanovovať niečo ako minimálna mzda u nich nedáva vôbec zmysel?

Zaujala vás novinka? Podeľte sa o ňu s vašimi známymi.