Aby sme mohli zlepšovať služby na www.humanet.sk, prispôsobovať reklamu a analyzovať návštevnosť, využívame cookies. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby. Kliknutím na tlačidlo OK alebo iný odkaz na webe udeľujete s uvedeným súhlas. Zmeniť to môžete kedykoľvek v nastavení vášho prehliadača. Viac info. OK
EN Mzdy a personalistika 041 / 286 15 15 Účtovníctvo 041 / 286 15 15 Podpora Videonávody Príručky Školenia Novinky

07.02.2018 / Požiadajte o potvrdenie na daňové účely o dávkach vyplatených v roku 2017

Požiadajte o potvrdenie na daňové účely o dávkach vyplatených v roku 2017

Informácia Sociálnej poisťovne

Sociálna poisťovňa pripomína občanom, ktorí potrebujú na daňové účely potvrdenia o dávkach vyplatených v uplynulom kalendárnom roku a žiadajú o ne telefonicky alebo e-mailom, aby tak urobili v dostatočnom časovom predstihu.

Najviac žiadostí sa týka potvrdení o výplate nemocenských dávok (najmä dávky materské). Telefonicky alebo e-mailom možno o potvrdenie požiadať v pobočke, ktorá ich vypláca (resp. vyplácala), v Informačno-poradenskom centre ústredia Sociálnej poisťovne na t. č. 0906 171 989 – voľba č. 1 alebo prostredníctvom Formulára pre otázky na webovej stránke Sociálnej poisťovne. Sociálna poisťovňa ich po vystavení zasiela poštou, pričom doručenie trvá do siedmich dní. V prípade potreby ich na počkanie vystaví ktorákoľvek pobočka Sociálnej poisťovne, v ústredí možno na počkanie vystaviť len potvrdenie o vyplatených dôchodkových dávkach.

Potvrdenia o ostatných vyplatených dávkach vystavujú len pobočky Sociálnej poisťovne. Kontakty na pobočky Sociálnej poisťovne sú zverejnené na webovej stránke www.socpoist.sk v časti Kontakty.

Zdroj: Sociálna poisťovňa

Zaujala vás novinka? Podeľte sa o ňu s vašimi známymi.