Aby sme mohli zlepšovať služby na www.humanet.sk, prispôsobovať reklamu a analyzovať návštevnosť, využívame cookies. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby. Kliknutím na tlačidlo OK alebo iný odkaz na webe udeľujete s uvedeným súhlas. Zmeniť to môžete kedykoľvek v nastavení vášho prehliadača. Viac info. OK
EN Mzdy a personalistika 041 / 286 15 15 Účtovníctvo 041 / 286 15 15 Podpora Videonávody Príručky Školenia Novinky

31.10.2017 / Prekážky na strane zamestnávateľa

Prekážky na strane zamestnávateľa

Prekážky na strane zamestnávateľa

Náhrada mzdy v sume priemerného zárobku patrí podľa § 142 Zákonníka práce zamestnancovi, ktorý nemôže vykonávať prácu pre prechodný nedostatok spôsobený poruchou na strojovom zariadení, v dodávke surovín alebo pohonnej sily, chybnými pracovnými podkladmi alebo inými podobnými prevádzkovými príčinami (prestoj) a nebol po dohode preradený na inú prácu.

Náhrada mzdy v sume 50% priemerného zárobku patrí zamestnancovi, ktorý nemohol vykonávať prácu pre nepriaznivé poveternostné vplyvy.

Náhrada mzdy v sume určenej dohodu, najmenej 60% priemerného zárobku, patrí zamestnancovi, ak zamestnávateľ vymedzil v písomnej dohode so zástupcami zamestnancov vážne prevádzkové dôvody, pre ktoré zamestnávateľ nemôže zamestnancovi prideľovať prácu. Dohodu so zástupcami zamestnancov nemožno nahradiť rozhodnutím zamestnávateľa.

Zaujala vás novinka? Podeľte sa o ňu s vašimi známymi.