Aby sme mohli zlepšovať služby na www.humanet.sk, prispôsobovať reklamu a analyzovať návštevnosť, využívame cookies. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby. Kliknutím na tlačidlo OK alebo iný odkaz na webe udeľujete s uvedeným súhlas. Zmeniť to môžete kedykoľvek v nastavení vášho prehliadača. Viac info. OK
EN Mzdy a personalistika 041 / 286 15 15 Účtovníctvo 041 / 286 15 15 Podpora Videonávody Príručky Školenia Novinky

11.04.2016 / Príklad výpočtu odvodov na sociálne poistenie zamestnanca na pracovný pomer, ktorý je poberateľom dôchodku

Príklad výpočtu odvodov na sociálne poistenie zamestnanca na pracovný pomer, ktorý je poberateľom dôchodku

Príklad výpočtu odvodov na sociálne poistenie zamestnanca na pracovný pomer, ktorý je poberateľom dôchodku

Príjmy z pracovného pomeru sa na základe ustanovení Zákonníka práce považujú za pravidelné príjmy. Zamestnanec na pracovný pomer sa teda považuje za zamestnanca s pravidelným príjmom, ktorý je podľa § 4 ods. 1 Zákona o sociálnom poistení poistený do všetkých fondov sociálneho poistenia.

Výnimky z platenia odvodov vznikajú len z titulu, že zamestnanec je poberateľom niektorého z dôchodkov (viď. tabuľka výnimiek z platenia odvodov).

Postup výpočtu

Príklad: Zamestnanec mal v mesiaci príjem vstupujúci do vymeriavacieho základu na sociálne poistenie v sume 500 €. Zamestnanec ako poberateľ starobného dôchodku neplatí odvody (a za neho ani zamestnávateľ) na invalidné poistenie a poistenie v nezamestnanosti.

Postup výpočtu Postup výpočtu Postup výpočtu

Zaujala vás novinka? Podeľte sa o ňu s vašimi známymi.